جمعه، 18 آذر 1401

ورود به حساب کاربری

نام کاربری *
تایید رمز عبور *
بخاطر بسپار

ایجاد حساب کاربری

فیلدهای مشخص شده با ستاره (*) الزامی است.
نام کاربری *
تایید رمز عبور *
ایمیل *
کد امنیتی *
تازه سازی کد امنیتی

دکتر ایوب برزگر نژاد

دکتر ایوب برزگر نژاد اهل روستای پائین زرندین نکا و ساکن شهر بهشهر ، در تاریخ 10/2/1342 در زادگاه مادری خود در روستای سفید کوه از مناطق هزارجریب نکا دیده به جهان گشود.

تحصیلات ابتدائی را در زرندین و روستای گلبستان (امروزه جزئی از شهر نکا شده است) به پایان رساند و دوره راهنمائی را در شهر نکا و مقطع دبیرستان را در شهر بهشهر طی نمود.
در سال 1360 موفق به کسب دیپلم ریاضی فیزیک در دبیرستان هشترودی بهشهر شد . پس از آن به علت تعطیلی دانشگاهها در آزمون تربیت معلم شرکت نمود و در رشته ریاضی تربیت معلم دکتر شریعتی ساری قبول و با اخذ مدرک فوق دیپلم ریاضی در مدارس راهنمائی نکا به شغل شریف معلمی مشغول شد.
در این مدت 2 بار در رشته های مهندسی مکانیک و مهندسی پتروشیمی دانشگاه صنعتی اصفهان قبول شد و از همان ابتدا از تحصیل در این رشته ها منصرف گردید تا اینکه در سال 1364 در رشته پزشکی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قبول و در سال 1371 فارغ التحصیل شد
دوران طرح نیروی انسانی را در مناطق هزارجریب بهشهر و نکا و در مراکز بهداشتی درمانی لائی ، چناربن و برما انجام وظیفه نمود و باقی طرح را در مرکز بهداشتی درمانی نکا 1 طی نمود.
دو سال به عنوان قائم مقام شبکه بهداشت شهرستان بهشهر بود و سپس مسئولیت شبکه و مرکز بهداشت شهرستان فوق به ایشان سپرده شد تا اینکه در سال 1376 با قبولی در رشته اورولوژی دانشگاه علوم پزشکی مشهد ، مجددا در جوار بارگاه ملکوتی امام هشتم به ادامه تحصیل پرداخت و در سال 1380 موفق به کسب بورد تخصصی رشته فوق شد.
علی رغم پیشنهاد اساتید بیمارستان امام رضا مشهد در خصوص ادامه فعالیت در بیمارستان امام رضا ، نامبرده به شهرستان بهشهر مراجعه و در بیمارستان امام خمینی بهشهر مشغول به کار شد . ایشان امکانات تخصصی روز دنیا را برای رفاه شهروندان با هزینه فردی به شهرستان بهشهر آورد تا از مراجعه بیماران به خارج از شهرستان جلوگیری شود.
ایشان در دانشگاه علوم پزشکی مازندران به عنوان مسئول ایثارگران و مشاور رئیس دانشگاه و قائم مقام معاونت درمان انجام وظیفه نمودند. در انتخابات مجلس شورای اسلامی (دور هفتم ) آرای غیر قابل پیش بینی را کسب نمود و به عنوان قطب سوم در مجموعه شهرستانهای بهشهر ، نکا و گلوگاه با کسب قریب به بیست و چهار هزار رای ، مطرح شد.
درسال 1385 در فراخوان دانشگاه علوم پزشکی مازندران شرکت نمود و در بین متقاضیان هیئت علمی با اختلاف فاحشی به عضویت هیئت علمی دانشگاه و کسب رتبه استادیار ارولوژی دانشکده پزشکی ساری ، نائل آمد.
در همین سال با شرکت در آزمون دوره تحصیلات تکمیلی فوق تخصصی دانشگاه ایران شرکت نمود و در رشته پیوند کلیه قبول گردید تا انشاءالله در آینده نزدیک پیوند کلیه را در استان مازندران راه اندازی نماید.
ایشان فردی اجتماعی و برخواسته ازمتن مردم جامعه است و علاقه شدیدی به قشر محروم جامعه داشته و اکثر اوقات فراغت را با مردم عادی و گشت و گذار در روستاها سپری مینماید .
علاقه وافر ایشان به فرهنگ اصیل مازندران ، احساساتش را شکوفا کرده و سروده های دلنشینی در رابطه با فرهنگ مازندرانی دارد که در دست چاپ میباشد و حضور ایشان در برنامه مسقیم سیمای مرکز استان مازندران و ارائه شعر محلی اسپه کوه از اقبال عمومی در سطح استان مواجه شده بود. ایشان از سال دوم ابتدائی ذاکر و مداح اهل بیت بوده و همچنان در مراسم بزرگداشت ائمه اطهار به مداحی می پردازد و آن را افتخار خود میداند.از او دو آلبوم شوره و اسپه کوه تا به حال منتشر شده است.
ایشان از رزمندگان دوره دفاع مقدس بوده و بسیجی به معنای واقعی آن روز را از افتخارات و پاک ترین دوران عمر خود میداند .

سایر موفقیتها و مسئولیتهای نامبرده به شرح ذیل می باشد:


1) عضو اصلی انجمن اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی مشهد
2) مسئول پایگاه شهید محمدی زرندین تا سال 1364
3) مسئول هیئت فوتبال نکا از 1373 تا 1376
4) پزشک نمونه شهرستان بهشهر در سال 1373
5) نفر اول انتخابات اولین دوره نظام پزشکی بهشهر در سال 1375
6) پزشک نمونه استان از طرف سازمان تامین اجتماعی در سال 1385
7) نفر اول فارغ التحصیلان در دوره پزشکی عمومی در سهمیه رزمندگان
8) عضو هیئت بدوی تخلفات کارکنان دولت دانشگاه علوم پزشکی مازندران از 1381 تا 1385
9) عضو هیئت بدوی نظام پزشکی شهرستان نکا از 1382 به مدت 2 سال
10) عضو کمیسیون پزشکی نظام وظیفه شهرستان بهشهر از 1372 لغایت 1376
11) پزشک معتمد کارکنان دولت شهرستان نکا و بهشهر از 1372 لغایت 1376

نامبرده متاهل و دارای 2 فرزند دختر و یک پسر میباشد .

اطلاعات تکميلي

  • نام هنری: شوره
  • تاریخ تولد: سه شنبه, 10 ارديبهشت 1342
  • محل تولد: نکا

موارد مرتبط